Beauty Derm – çmimi, përbërja, shqip, albania, shqiperi

Rate this post

Beauty Derm - çmimi, përbërja, shqip, albania, shqiperiA nuk e Beauty Derm imagjinojmë të gjithë lëkurën mahnitëse rrezatuese që kujdeset dhe kujdeset plotësisht sipas kërkesave tuaja? Megjithatë, kur ka të bëjë me zgjedhjen e produkteve të duhura të kujdesit, ne jemi shqip menjëherë të hutuar. Në farmacitë, si dhe parfumeritë, përzgjedhja është shpesh e pakontrollueshme-si dhe është sfiduese për ne të marrim një vendim se cilat artikuj i duhen vërtet lëkurës sonë: a është i mjaftueshëm komente një krem hidratues apo duhet të investoni në një krem nate? A kërkon vërtet produkte, si dhe nxitës për të ushqyer në mënyrë optimale lëkurën?

A janë peelings bujë të tepërt apo sëmundja e lëkurës çmimi rritet si rezultat? Dhe gjithashtu a kërkon rutina juaj e kujdesit për fytyrën që të kryhet plotësisht çdo ditë? Në shkrimin tonë, ne me siguri do t’ju informojmë se cilat artikuj nuk duhet të mungojnë absolutisht në rutinën ku te blej tuaj të trajtimit të lëkurës, cilat këshilla duhet të jenë pjesë e trajtimit të fytyrës tuaj të rregullt çdo mëngjes dhe gjithashtu natë; Shqip si dhe saktësisht se si mund ta përkëdhelni lëkurën tuaj me një pjesë shtesë të kujdesit. Zhvillimi i një rutine të kujdesit të lëkurës: çfarë duhet të dini nëse dëshironi të krijoni një rutinë të përsosur të trajtimit të fytyrës për lëkurën tuaj, Beauty Derm duhet të merreni intensivisht me kërkesat e lëkurës tuaj.

Beauty Derm – përbërësit – si ta përdorni – si funksionon? Përbërja

Beauty Derm - përbërësit - si ta përdorni - si funksionon PërbërjaRrjedhimisht, Beauty Derm ju duhet të vendosni llojin tuaj të lëkurës në një hap fillestar. Ekzistojnë 4 lloje kryesore të lëkurës (lëkura tipike, e thatë, me vaj, e kombinuar) dhe lloje dytësore të lëkurës, të tilla si lëkura delikate, e tharë, e plakur, puçrra ose rosacea. Nëse poret tuaja janë të vogla, si dhe lëkura juaj rrallë ndikohet nga irritabilitete, përbërje skuqje ose vende plotësisht të thata, si dhe me vaj, ju ndoshta vini nga lloji tipik i lëkurës. Lëkura interesante, e cila është e prirur ndaj zbokthit ose pamjes së zbehtë, është simptomatike e lëkurës plotësisht të thatë. Llojet e lëkurës me vaj zakonisht luftojnë me pikat e zeza dhe probleme të ndryshme të tjera të lëkurës, si të përdorni si shembull, poret më të mëdha. Një kombinim i lëkurës plotësisht të thatë dhe të yndyrshme është lloji i lëkurës ‘mix skin’: zona t rreth ballit, hundës dhe mjekrës është shumë më e yndyrshme, ndërsa lëkura në faqe është tipike ose e thatë. Qëllimi i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës duhet të jetë që lëkura juaj të mbrohet në mënyrë ideale në mëngjes dhe gjithashtu të përgatitet në mënyrë ideale për rigjenerim gjatë natës. Çfarë nuk duhet të harroni: seria ideale përfiton plotësisht nga performanca e artikujve tuaj të kujdesit. Udhëzimi është që produktet përbërësit shtresohen vazhdimisht nga të holla në të trasha.

Beauty Derm – forum – rishikimet – komente

Beauty Derm - forum - rishikimet - komenteJu mund të Beauty Derm zbuloni saktësisht se si funksionon kjo në rutinën tonë të plotë të kujdesit për fytyrën. Bazat e rutinës së kujdesit të lëkurës: nuk duhet t’i shmangni këto hapa keni ndërmend të bëni një trajtim të shkëlqyeshëm rishikimet të lëkurës tuaj, por nuk dëshironi të shpenzoni shumë para dhe kohë në rutinën tuaj të trajtimit të fytyrës? Një rutinë e shkëlqyer e trajtimit të lëkurës nuk ka gjithmonë nevojë për disa artikuj kujdesi komente ose 10 hapa të ndryshëm. Sidomos nëse lëkura juaj është relativisht e pakomplikuar, tre veprime themelore që duhet të kryeni në mëngjes herët, si dhe në mbrëmje janë të mjaftueshme: një pastrim gjithëpërfshirës i fytyrës, rishikimet një serum që i përshtatet lëkurës tuaj dhe një krem hidratues.

Një trajtim ekspert i fytyrës ose një terapi puçrra fytyre berlin mund të ketë një efekt mbështetës. Edhe pse një kujdes i zgjatur i lëkurës i rregullt kërkon edhe më shumë kohë, ai gjithashtu ofron lëkurën tuaj me forum gjithçka që kërkon në një metodë shtesë të synuar dhe gjithashtu efektive. Lëkura tërheqëse rrezatuese: 10 veprime për rutinën tuaj të kujdesit të fytyrës një regjim i kujdesit për fytyrën që preferohet të përshtatet me kërkesat e lëkurës tuaj jo vetëm që krijon një shkëlqim përfundimtar në fytyrën tuaj, opinionet por gjithashtu shmang plakjen e hershme të lëkurës, rrudhat, etj.

Beauty Derm – Albania – ne shitje – origjinal – ne farmaci

Beauty Derm - Albania - ne shitje - origjinal - ne farmaciMe 10 veprimet Beauty Derm tona ju optimizoni kujdesin tuaj të rregullt të lëkurës dhe lejoni që lëkura juaj të përfundojë si versioni më efektiv i vetvetes. Pastroni tërësisht fytyrën në mëngjes dhe gjithashtu natën një nga pjesët më vitale farmaci të regjimit tuaj të kujdesit të lëkurës është një pastrim i gjerë i fytyrës-çdo mëngjes, si dhe natën. Çdo ditë, origjinale lëkura juaj zbulohet në ankthe të ndryshme ekologjike, të cilat duhet të hiqen veçanërisht albania në mbrëmje. Sebum, make-up dhe gjithashtu grimcat e pluhurit zgjedhin lëkurën si dhe mund të pengojnë poret. Për më tepër në mëngjes duhet të përmbaheni pa një pastrim fytyre për të mbajtur poret plotësisht të lira. Për pastrim optimal, farmaci përdorni vaj pastrues, xhel ose balsam dhe funksiononi me kujdes produktin ne shitje pikërisht në lëkurë me lëvizje rrethore. Pastaj pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe fërkojeni plotësisht albania të thatë me një peshqir. Duke u mbështetur në llojin e lëkurës tuaj, produkte të ndryshme blej pastrimi janë të përshtatshme për ju: nëse jeni të prekshëm nga lëkura e thatë, duhet të zgjidhni një qumësht ushqyes ose një pastrues me bazë vaji. Lëkura e yndyrshme ose e kombinuar përballon më së miri shkumat Beauty Derm pastruese ose pastruesit me bazë vaji.

Beauty Derm – çmimi – ku të blini

Këto të fundit Beauty Derm zbërthejnë sebumin në mënyrë ideale dhe për këtë arsye sigurohen lëkurë më të pastër. Veçanërisht i ashtuquajturi çmimi ‘pastrim i dyfishtë’ aktualisht preferohet: pikërisht këtu lëkura juaj pastrohet në 2 veprime. Së pari, ku te blej përdoret një vaj pastrimi që heq pluhurin dhe yndyrën nga poret, i ndjekur nga një xhel ose çmimi shkumë për pastrim të thellë të poreve. Veprimi i rutinës së kujdesit të lëkurës: fytyrë e qartë pas pastrimit të plotë, duhet të përdorni Beauty Derm një toner fytyre në mëngjes dhe natë.

Beauty Derm – efekte anësore – kundërindikacione

Beauty Derm - efekte anësore - kundërindikacioneFormula e lëngshme Beauty Derm heq papastërtitë kokëfortë dhe gjithashtu i jep lëkurës tuaj lëndë ushqyese shtesë. Përveç kësaj, toneri i fytyrës ka një efekt balancues, mund të zvogëlojë poret e mëdha, heq qafe sebumin e tepërt si dhe lejon që respektimi i sendeve të ketë një efekt më të mirë. Për ta bërë këtë, vendoseni tonerin në një jastëk pambuku, si dhe fshijeni fytyrën me të. Sigurohuni që të ruani lëkurën e ndjeshme rreth syve tuaj dhe të përdorni një toner pa alkool nëse është e mundur, përndryshe lëkura juaj do të stresohet pa kundërindikacionet nevojë dhe do të privohet nga lagështia. Përforcues për lëkurën tuaj pas tonifikimit, ju mund të integroni një përforcues menjëherë në rutinën tuaj të trajtimit të lëkurës nxitësit janë kombinime shumë efektive të përbërësve energjikë që përqendrohen në një përbërës kryesor energjik. Kështu që ju mund të personalizoni një përforcues posaçërisht për kërkesat e veçanta të lëkurës, për shembull me qëllim të furnizimit me lagështi, konture më të forta ose rigjallërim. Për shkak se nxitësit janë më të lehtë se locionet, ju duhet t’i përdorni ato përpara artikujve efektet anësore të ndryshëm të kujdesit të regjimit tuaj të trajtimit të fytyrës.