Skin Glow – albania, shqiperi, çmimi, përbërja, shqip

Rate this post

Skin Glow - albania, shqiperi, çmimi, përbërja, shqipDerma ofron epidermen Skin Glow me lende ushqyese. Ai permban nje shtrese papile dhe nje shtrese rrjete. Shtojcat e lekures, te tilla si floket, thonjte, djersa dhe gjendra, rrjedhin nga dermisi. Indi nenlekuror perbehet nga ene shqip gjaku me te medha, nerva, yndyre nenlekurore, ind lidhes i liruar dhe qeliza shqisore per stimulime te forta stresi. Funksionet e lekures sone lekura jone na mbron nga ndikimet mekanike, komente termike dhe kimike ekologjike. Ai largon mikroorganizmat dhe ndihmon per te kontrolluar nivelin e temperatures se trupit tone dhe ekuilibrin e ujit.

Ne marrim fryme permes lekures sone dhe eliminojme çmimi djersen permes lekures ne perceptojme prekjen, temperaturen dhe dhimbjen permes lekures sone. Per me teper, lekura jone ka nje funksion shoqeror: nese eshte e paster, ne nenkuptojme nje pamje te caktuar ku te blej ne ekuivalentin tone. Kjo nuk eshte vetem vendimtare kur zgjedh nje partner, por shpesh edhe ne jeten profesionale. Per shkak shqip te faktit se edhe ne boten operative, ne zgjedhim te mbeshtetemi ne cilesine rinore dhe shkelqimin efektiv ne krahasim me fytyrat e shurdher, te zbehte dhe te rraskapitur. Saktesisht se si te merrni nje lekure terheqese. Nje lekure e bukur eshte nje lekure Skin Glow e shendetshme dhe e ekuilibruar.

Skin Glow – si funksionon? Përbërja – përbërësit – si ta përdorni

Skin Glow - si funksionon Përbërja - përbërësit - si ta përdorniVetem ata qe Skin Glow kujdesen rregullisht per lekuren e tyre sigurohen qe ajo ne fakt te kryeje punet e saj. Mbajeni veten rregullisht ne ajer te paster! Oksigjeni eshte jashtezakonisht vendimtar per lekuren e shendetshme dhe te ekuilibruar! Ideja 2 per lekure te bukur: konsumoni shume alkool ju duhet te konsumoni te pakten nje e gjysme deri ne 2 litra ne dite uje mineral ose caj pa sheqer. Kjo do te ndaloje rrudhat per shkak përbërje te mungeses se lageshtise! Ideja 3 per nje lekure te bukur: merrni gjume te mjaftueshem flini ne lidhje me 8 ore ne nate. Perdorni nje jastek te forte dhe te forte per t’u siguruar qe shpina juaj e qafes se mitres te qendroje drejt kur jeni shtrire dhe te parandaloni rrudhat. Ideja 4 per lekuren mahnitese: lini cigaret e duhanit parandaloni nikotinen, sepse demton lekuren. Lekura e duhanpiresit eshte e lehte, si të përdorni e lekures dhe e furnizuar dobet me gjak. Per shkak te kesaj, rrudhat krijojne me heret se ne jo-duhanpiresit. Treguesi 5 per lekuren mahnitese: rregulloni lekuren tuaj shpesh duke pastruar lekuren tuaj ne mengjes dhe nate, me siguri do te hiqni locionet, perberjen, yndyren e lekures dhe djersen. Kjo sigurisht qe do te mbroje nga pengimi i poreve. Pra, bakteret nuk mund te shumohen. Vetem uji nuk lengezon perzierjen e yndyrshme te sebumit, përbërësit locionit dhe kozmetikes nga lekura.

Skin Glow – komente – forum – rishikimet

Skin Glow - komente - forum - rishikimetPrandaj, perdorni Skin Glow nje qumesht pastrues per tretjen e yndyres (lipofilik). Bestshte me mire te perdorni qumeshtin pastrues me majat e gishtave ose nje sfungjer. Pas kesaj masazhojeni kremin dhe lereni te ndihmoje rishikimet per nje kohe te shkurter. Pas kesaj shpelajeni qumeshtin pastrues me shume uje te ngrohte. Ideja 6 per lekure terheqese: perdorni tonerin e fytyres pas pastrimit te fytyres, aplikoni nje toner per fytyren. Ky leng komente ndihmon per te rritur riparimin e manteles se acidit. Per me teper, toneri i fytyres eliminon pagesat paraprake te shkalles se gelqeres nga uji i rubinetit, si dhe depozitat e pastrimit qe forum bllokojne poret.

Per nje lekure mjaft te ndjeshme ose plotesisht te thate, thjesht duhet te perdorni toner printeri pa alkool, ne menyre qe te mos vendosni nje problem te shtuar ne ekuilibrin e yndyres dhe lageshtise. Sugjerohen tonike rishikimet jo-alkoolike dhe sperkatje termike. Keshille 7 per lekure te bukur: perdorni emulsione uje ne vaj per lekuren me te pjekur zgjidhjet me uje ne vaj jane te pershtatshme per pastrimin e lekures me te pjekur, pasi ato ruajne mantelin acid te lekures, megjithate keshillohen edhe kremrat pastrues te bazuar ne vajra vegjetale si jojoba, opinionet soja ose manteli i embel.

Skin Glow – Albania – ne shitje – origjinal – ne farmaci

Keshille 8 per Skin Glow lekuren terheqese: perdorni hidrogel ose leng pa vaj per lekuren me vaj per lekure te qendrueshme, farmaci ne vend te kesaj me vaj, perdorni detergjente qe permbajne alkaline si sapuni. Sidoqofte, albania sapuni ka shume te ngjare te sulmoje mantelin acid. Mos harroni ne shitje se lekura jone duron nje ph prej 5.5 me te mire. Nese lekura blej eshte e yndyrshme, ka nje mbiprodhim te sebumit. Kur ka te beje me trajtimin e lekures, albania ju perfshini shume lageshti ne lekuren tuaj, farmaci por pa yndyre. Hidrogelet e lehte ose nje leng pa vaj per lekuren me Skin Glow vaj do te ndihmojne.

Skin Glow – çmimi – ku të blini

Skin Glow - çmimi - ku të bliniTreguesi 9 per Skin Glow lekure te mrekullueshme: perdorni kremra per lekure te thate nese lekura eshte ne vend te thate, rekomandohet te perdorni hidratues te tille si ceramide, acid hialuronik ose ure te prodhuar sintetikisht. Keto sjellin uje ne lekuren e thate dhe prodhojne depo lageshtie. Bestshte me mire te perdorni kremrat çmimi hidratues ne aktivitete lart dhe te rrumbullaketa. Keshille 10 per lekure terheqese: perdorni krem hidratues acid per lekure te trashe dhe me pore te trashe. Per lekuren e trashe dhe me pore te trashe, perdorimi i kremrave me acid frutash si kremrat qe permbajne aha dhe bha sigurisht ku te blej qe do te ndihmoje. Acidet alfa – dhe beta-hidroksi sigurohen qe shtresa e ndezur e lekures te perfundoje me e holle-dhe ringjallja e qelizave pershpejtohet. Si rezultat, ju me siguri do te merrni nje cehre me te holle dhe me te lemuar, pasi lekura hidratohet me mire. Nese perdorni kremra me acid frutash, parandaloni banjot çmimi e drites se diellit, perndryshe mund te ndodhin crregullime te pigmentimit. Keshille 11 per lekuren mahnitese: perdorni kremra te perbere nga oksigjeni per nje cehre te fresket locionet qe permbajne oksigjen furnizojne perberesin aktiv direkt ne qeliza, Skin Glow ne menyre qe lekura te duket me rinore dhe me e fresket.

Skin Glow – efekte anësore – kundërindikacione

Skin Glow - efekte anësore - kundërindikacioneSidoqofte, grimcat Skin Glow armiqesore te oksigjenit drejtojne procesin e plakjes se lekures. Keshille 12 per nje lekure te bukur: perdorni fonde me koenzimen q10 me q10, nje koenzime qe krijohet nga vete mikroorganizmi njerezor, ato zvogelojne efektet e “radikaleve te lire”te supozuar. Kjo eshte pikerisht arsyeja pse koenzima q10 perdoret gjithashtu ne shume kremra per fytyren dhe ne pilula per plotesim dietik. Treguesi 13 per nje lekure terheqese: trajtojeni vete me nje maske fytyre here pas here keshille 14 per nje lekure te bukur.

Kundërindikacionet trajtojeni vete ne nje banje te shkelqyeshme here pas here nxehtesia dhe rritja e avullit te rende hapin poret e lekures, i bejne ato teper te pergjegjshme dhe mundesojne qe perberesit energjike te pershkojne me mire. Si rezultat rekomandohet te ciftoni masken e fytyres me nje banje te plote. Nje banje me hirre ose qumesht fillon, lehteson lekuren e thate dhe delikate dhe e ben ate terheqese per syte. Faktori per kete eshte sheqeri i qumeshtit, i cili eshte nje lidhes i mire i lageshtise. Per me teper, shtesa speciale e banjes perfshin shume vitamina, minerale, acid laktik, yndyre qumeshti dhe efektet anësore proteina te shendetshme te qumeshtit.